Küçük ressamlarımızdan önemli başarılar

Ataşehir Yönder Okulları öğrencileri Irmak, Yağmur, Nil, Yeşim ve Buğra, katıldıkları resim yarışmasında ulusal ve uluslararası çapta çeşitli ödüllere layık görüldü.

Kurbağa ve diğer amfibiyen nüfusun düşüşüyle ilgili farkındalığı artırmak ve onları korumaya yardımcı olmak için oluşturulmuş bir organizasyon olan Frogs Are Green tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilerimiz gururumuz oldu. "2016 Kids Art Contest" ismi ile dünya genelinde toplam 32 ülkede eş zamanlı yapılan yarışmaya bu yıl 1441 eser katıldı.

Okulumuzdan farklı yaş kategorilerindeki öğrencilerin katıldığı yarışmanın uluslararası bacağında elde edilen dereceler şu şekilde:

7-9 yaş grubunda - Irmak Yeşim Gelirli (Onur Ödülü)
En iyi çevreci sanat eseri alanında - Yağmur Kaskan (Onur Ödülü)

Türkiye genelinde ise öğrencilerimiz Nil Özdal (2.lik Ödülü), Irmak Yeşim Gelirli (3. lük Ödülü) ve Buğra Özenç (Onur Ödülü) başarılı sonuçlar elde etti.

Ataşehir Yönder Okulları Eğitim Lideri Pelin Sağıroğlu, dereceye giren öğrencilerimiz ile birlikte görsel sanatlar yönderlerini tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Detaylı bilgi için Frogs Are Green organizasyonunun resmi Facebook sayfasını ziyaret edebilirsiniz: https://www.facebook.com/notes/frogs-are-green/winners-of-the-2016-frogs-are-green-kids-art-contest/10155908428224199